PANDEMİ SÜRESİNCE SALONUMUZDA VE ANTRENMANLARIMIZDA UYGULANACAK KURALLAR

Salona Giriş

 1. Sporcularımız salona girerken ateşleri bileklerinden ölçülecektir.

 2. Salona giren sporcumuzun elleri dezenfektan ile temizlenecektir.

 3. Sporcularımızın antrenman sahasına çıkana kadar maskeli kalmaları sağlanacaktır.

 4. En ufak rahatsızlığı olan (grip, baş ağrısı, karın ağrısı, nezle vb.) sporcularımızın antrenmana gelmemelerini önemle rica ederiz. Rahatsızlığı görülen sporcularımızın antrenmana alınmayacağını bilmenizi isteriz.

 5. Velilerimiz spor salonuna sporcularımızın sağlığı düşünülerek alınmayacaktır.

 6. Sporcularımız antrenman saatinden en fazla 15 dk. önce salona gelmelidir. Salonda bulunan kişi sayısının artmaması için bu kurala uyulması önemlidir.

 7. Salonumuza ulaşımda mümkün olduğunca toplu taşıma araçları kullanılmamalı, velilerimizin mümkün olduğunca özel araçlarıyla sporcularımızı bırakmaları önemlidir. Bu bir zorunluluk olmamakla birlikte, aracı olan velilerimizin olmayanlar ile iletişime geçerek yardımcı olmalarını dileriz.

Soyunma Odaları Kullanımı

 1. Soyunma odaları ve duşların mümkün olduğunca kullanılmaması sağlanacaktır.

 2. İhtiyaç halinde, sporcularımız antrenman öncesi ve sonrası soyunma odalarına 3’erli gruplar halinde alınacaktır. Ancak soyunma odasından çıkan bir sporcumuzun yerine yenisi girebilecektir.

 3. İhtiyaç halinde, sporcularımız soyunma odalarına kadın antrenörlerimiz eşliğinde inecekler ve soyunma odalarında en az sürede vakit geçirmeleri sağlanacaktır.

 4. İhtiyaç halinde, sporcularımızın antrenman öncesi ve sonrası soyunma odalarından çıkmadan önce mutlaka ellerinin yıkanması sağlanacaktır.

 5. Soyunma odalarında maske kullanımı zorunlu olacaktır.

 6. Sporcularımız tüm eşyalarını soyunma odası kullanımı sonrasında yanlarına alacak, soyunma odalarında kişisel eşyalarının bırakılmaması sağlanacaktır.

Salonumuzun Genel Temizlik ve Dezenfekte İşlemleri, Uygulanacak Genel Kurallar

 1. Salonumuzun çeşitli yerlerinde el dezenfektanı bulunacaktır.

 2. Salonumuza girerken el bileklerinden ateş ölçüm işlemi yapılacaktır.

 3. Farklı grupların antrenmanları arasında en az 15 dk. boşluk olacak şekilde antrenman zamanları ayarlanacaktır.

 4. Her grubun antrenmanının bitiminde saha, soyunma odaları ve kullanılan malzemeler (file, top, ağırlık vb.) dezenfektan ile temizlenecektir.

 

Sporcularımızın yanlarında bulundurmaları gereken malzemeler

 1. Maske

 2. El dezenfektanı/ kolonya. (tercihen sprey – alkol oranı > %70)

 3. Islak mendil

 4. İçecek (sadece kendisi kullanacak)

 5. Sadece salonda kullanılan spor ayakkabı. (dışarıda giyilen spor ayakkabıların salonda kullanımına izin verilmeyecek, dışarıda giydiği ayakkabı ile gelen sporcumuz antrenmana alınmayacaktır.) Dışarıda giyilen ayakkabılar salon içerisine girilmeden, girişte belirlenen yerde değiştirilecek ve temiz ayakkabılarla dezenfekte paspasına basılarak salona girilecektir.

 6. Ufak ter havlusu

 7. Yedek kıyafetler (tişört, şort, iç çamaşırı vb.)

 8. Malzemelerini unutan sporcumuz antrenmana alınmayacaktır.

Antrenman Sırasında Uyulması Gereken Kurallar

 1. Antrenman esnasında antrenörlerimiz bırakılması gereken mesafe konusunda mümkün olduğunca sporcularımızı uyaracaktır.

 2. Antrenman esnasında sporcumuzun diğer sporcularımızla fiziksel teması yasak olacaktır. (sevinme, elle çakma, sarılma vb.)

 3. Molalarda sporcumuzun kendininki dışında başka birinin suyunu/içeceğini içmesine izin verilmeyecektir.

 4. Sporcularımız molaları mesafe kuralını koruyarak geçireceklerdir.

 5. Antrenman esnasında cep telefonu kullanımına izin verilmeyecektir. Cep telefonlarının ellerimizle teması ve yüzümüze yakın kullanımını dikkate alırsak, hijyen ve antrenmana konsantrasyon konusunda cep telefonu kullanımı konusunda taviz verilmeyecektir. Acil durumlarda velilerimiz kulüp yetkililerimiz ile iletişime geçip çocukları hakkında bilgi alabilirler.

 6. Kurallar genelinde yapılan uyarıları ısrarla uygulamayan sporcularımızın gerekli durumlarda antrenmanına son verilecektir