BOĞAZİÇİ KARTALLARI, BAHÇEŞEHİR’E SET VERMEDİ

İstanbul Voleybol Ligi küçük kızlar yarı final grup maçında Boğaziçi Kartalları, Bahçeşehir Voleybol’a set vermedi; 3-0.. TVF 50’nci Yıl Voleybol Salonu’nda oynanan 22’nci haftanın son maçında, tribünlerde yerlerini alan her iki takımın da ailelerinden oluşan taraftar grupları, maçın son düdüğüne kadar dinmeyen tezahüratları ile küçük kızları sürekli desteklediler. Boğaziçi Kartalları’nın baştan sona üstünlük kurmakta daha etkili olduğu maçta, Ali hocanın yönetimindeki Bahçeşehir Voleybol’ün küçük kızları da, set alamasa da zaman zaman rakiplerine yüksek direnç gösterdiler..

Maçın ilk setinde ilk teknik molaya 8-2 önde giden Boğaziçi Kartalları, tribün desteği ile adeta coştu. Mola dönüşü fark 10 sayıya kadar çıktı. İkinci teknik molaya da 16-7 önde giden Boğaziçi Kartalları, 21’nci sayısına da 9 farkla (21-12) önde ulaştı ve set boyunca açık ara gözlenen üstünlüğünü 25-14’lik set galibiyeti ile tamamladı. İkinci sete de Boğaziçi Kartalları hızlı başladı ve 5-1 öne kaçtığında Ali hoca, Bahçeşehir Voleybol’ü kenara çağırdı. 8-4’lük ilk, 16-8’lik ikinci teknik mola üstünlükleri ile Boğaziçi Kartalları 21’nci sayılarına da 12 farkla (21-9) öne ulaştı ve ikinci seti de 25-11 kazanıp maçtaki üstünlüğünü 2-0’a taşıdı.

 

Maçın üçünü seti de ilk ikisinden farksız başladı; ilk teknik molaya Boğaziçi Kartalları yine farklı bir skorla (8-1) önde ulaştı. Tabela 10-1’i gördükten sonra Bahçeşehir lehine biraz değişmeye başladı. Farkı 9’dan 5’e düşüren Bahçeşehir Voleybol karşısında Boğaziçi Kartalları ikinci teknik molaya da 16-10 farkla önde gidip seriyi bozmadı.

Bahçeşehir Voleybol, setin ikinci yarısında etkisini arttırmaya çalıştı ve üçlü serinin ardından aradaki farkı tek sayıya kadar düşürdü. Servise rakibin attığı kötü manşetle Boğaziçi Kartalları 21’nci sayıyı da 4 farkla önde geçtiler. Nefis bir rallinin sonunda Bahçeşehir’in smacında top dışarıyı dövdü; benzer bir top kaybı sonrası Boğaziçi Kartalları set/maç sayısı için hareketlendi. Seti 25-11 kazanan Boğaziçi Kartalları, maçtan da 3-0 galibiyetle ayrıldılar.

Spor Ajansı

Aydın Hoşgör | Ralli Ajansı